O nás

 

Dechová hudba Řetůvanka byla založena v roce 2006 současným kapelníkem Jiřím Zemanem. Své sídlo má v obci Řetůvka, v jedné z nejmenších obcí Pardubického kraje. Z původně malého kolektivu muzikantů postupně vzniklo těleso s počtem 20-35 hráčů. Díky širokému repertoáru a interpretační schopností se orchestr účastní nejen společenských akcí spojených s tradiční dechovou hudbou, ale i slavnostních a pietních aktů a různých oslav výročí  měst a obcí. Ve svém repertoáru má i řadu vánočních skladeb, se kterými každoročně vystupuje na adventních koncertech, které jsou pořádány mimo jiné i v prostorách kostelů. Za zmínku stojí i častá spolupráce se skupinami mažoretek.

Během své poměrně krátké existence si dechová hudba Řetůvanka získala dobré jméno nejen ve svém okolí, ale i  daleko za hranicemi regionu. Dechová hudba se mimo mnoha jiných akcí úspěšně zúčastnila několika prestižních festivalů:  např. v České Kamenici, v jihočeské Soběslavi, koncertovala na Pražském hradě a byla hostem oslav v polském městě Olawa. V srpnu 2016 se stala vítězem mezinárodního festivalu dechových hudeb v polském městě Wrzesnia. Zpěváky orchestru jsou Olga Charvátová a Jiří Zeman.
Dechová hudba Řetůvanka vystupuje dle charakteru pořádané akce i v klasickém obsazení malé dechové hudby v počtu 20 muzikantů.

Dechová hudba vlastní kompletní ozvučovací techniku, kterou je schopna nazvučit jak menší prostory různých sálů, tak i větší venkovní plochy.

 

OBSAZENÍ ORCHESTRU

Kapelník: Jiří Zeman
Flétna: Pavla Strouhalová
Klarinet es: Zdeněk Dušek
Klarinet 1.: Jana Vaňousová
Klarinet 2.: Tomáš Brettler
Křídlovka 1.: Milan Felgr
Křídlovka2.: Michal Zeman, Josef Pechanec
Trumpeta obligát 1.: Marek Vávra
Trumpeta obligát 2.: Václav Pospíšil
Tenor 1.: Vladimír Novák, Magdaléna Vašátková
Tenor 2.: Martin Rybka, Tomáš Rýdl
Sax Es: Roman Zrůbek, Kryštof Klumpar
Trp. B basso: Vladislav Zoubek, Martin Řehoř
Horna: Hana Grimová
Trombony: Jiří Tolg, Jiří Preisler
Tuba: Jiří Kadavý
Bicí: Petr Simon, Alois Vyroubal, Milan Štancl
Zpěv: Olga Charvátová, Jiří Zeman
Zvuk: Věra Zemanová

 

Sponzoři a partnerská města


Dlouhá Třebová

Pustina

Řetůvka

Česká Třebová

Pardubický kraj